Hygienická omezení pro Moravskoslezský kraj od 30. 6. 2020

Drazí věřící
přestože se omezující opatření související s pandemií v celé zemi uvolňují, v Moravskoslezském kraji, tomu tak díky aktuální situaci není.
Podle vyjádření hygieniků platí v celém Moravskoslezském kraji povinnost mít roušky při shromážděních nad 100 osob uvnitř budov i venku, což se týká i bohoslužeb.

Pro okresy Karviná a Frýdek – Místek platí přísnější opatření:
·        V těchto okresech platí povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách budov kromě bydliště (tedy i v kostelích).
·         Povinnost desinfekce při vstupu do budovy.
·        Omezení maximálního počtu účastníku shromáždění uvnitř budov i venku na 100 osob, což se týká i bohoslužeb. Do tohoto počtu se podle dřívějších vyjádření nepočítá celebrant ani ti, kteří při liturgii konají službu ministrantů, kostelníků a varhaníků.

Dovoluji si vás požádat k respektování těchto omezení.

Mons. Jan Svobod, farář

Díky těmto nově zavedeným omezením také dochází k odložení primiční mše svaté P. Michala Krenželoka, která byla plánována na sobotu 4. 7. 2020.
Nový termín primice bude včas oznámen.