POSELSTVÍ PAPEŽE FRANTIŠKA K ROKU LAUDATO SI A K DOBĚ STVOŘENÍ 2020

„Tento padesátý rok prohlásíte svatým a vyhlásíte v zemi svobodu všem jejím obyvatelům. Bude to pro vás milostivé léto.“ (Lv 25,10). Tato slova z třetí knihy Mojžíšovy uvozují poselství Svatého otce ke Světovému dni modliteb za péči o stvoření (1. září), který zahajuje ekumenickou iniciativu nazvanou Doba stvoření, vrcholící 4. října, na svátek sv. Františka z Assisi.

Průvodce slavením Doby stvoření (zitlaudatosi.cz)

V tomto období, připomíná papež František, křesťané po celém světě obnovují víru v Boha-Stvořitele, sjednocují se v modlitbě za náš společný domov a spolupracují v konkrétních skutcích na ochranu životního prostředí.

I my jsme pozváni vykročit, kontemplovat stvoření a přemýšlet, jak má ekologické obrácení, k němuž nejen letos vyzývá encyklika Laudato si‘ papeže Františka, proniknout naše životy, českou církev a společnost.

ČÍST VÍCE

Modlitba doby stvoření